Przedszkole “Mali Odkrywcy”

Przedszkole "Mali Odkrywcy"

"Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć,
rozumować i kochać, potem dopiero uczy się je czytać"
Janusz Korczak

Przedszkole ,, MALI ODKRYWCY” jest placówką opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną zapewniającą opiekę dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 16:30.

Do dyspozycji dzieci są sale dydaktyczne oraz plac zabaw wyposażony w sprzęt rekreacyjno – sportowy dostosowany do wieku dzieci. Ponad to pomieszczenia i ogród zaopatrzone są nowoczesne meble, sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne, które zachęcają dzieci do podejmowania różnorodnej aktywności oraz sprzyjają rozwijaniu zainteresowań. W przedszkolu jest Sala Doświadczania Świata.

Przedszkole Mali ODKRYWCY to miejsce tętniące życiem roześmianych, szczęśliwych dzieci. Miejsce, gdzie grupa wykwalifikowanych, niezwykle odpowiedzialnych i zaangażowanych pracowników każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby wspólnie budować „przedszkole marzeń” dla dzieci i ich rodziców.

W przedszkolu dzieci zachęcane są do samodzielnego rozwijania się poprzez tworzenie kącików zainteresować, organizowane są zabawy badawcze, tematyczne, konstrukcyjne i twórcze, stwarzane są warunki do zabaw według inwencji twórczej dziecka. Nauczyciele przedszkola MALI ODKRYWCY wychwytują deficyty rozwojowe dzieci i pomagają każdemu dziecku właściwie się rozwijać. Metody i formy pracy dostosowują do możliwości dzieci, tworzą atmosferę emocjonalnego bezpieczeństwa. Prowadzone są zajęcia z logopedą a dla dzieci z opiniami organizowane są zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.
Dla wszystkich dzieci odbywają się zajęcia języka angielskiego i rytmiki.
Dzieci spożywają w Przedszkolu cztery posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek

W ramach czesnego przedszkole zapewnia:
  • realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego
  • zajęcia z języka angielskiego
  • zabawy i zajęcia edukacyjne
  • zajęcia taneczno – ruchowe, rytmikę
  • festyny rodzinne, pikniki
  • teatrzyki
  • zajęcia logopedyczne
  • imprezy okolicznościowe z upominkami
  • zajęcia rytmiczne
  • warsztaty tematyczne

Przykładając wielką wagę do kultywowania tradycji rodzinnych, dążymy do kształtowania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju.

Doświadczona kadra
Dobry nauczyciel to przede wszystkim wartościowy człowiek, który mądrze towarzyszy swoim wychowankom każdego dnia. Poziom wypracowują pełni zapału i kompetentni pracownicy, którzy realizują program w kreatywny sposób. Nasza kadra wprowadza dzieci w świat pełen sukcesów i radości, ale też wszelkimi sposobami wspomaga dzieci z trudnościami rozwojowymi, dzięki czemu buduje „przedszkole marzeń” dla dzieci i ich rodziców.

załączniki: